Strona thesite.com.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Co to jest IR?


Doprecyzowanie pytania: Widziałem taki napis na moim pilocie i czasem na sprzętach, co to oznacza ?
Dodano pytanie: 12-10-2014 17:47
Zapytał:
Użytkownik: johnybambuko johnybambuko (Janek B)
Niedostępny Ostatnio: 21-10-2014 21:06
Użytkownik: johnybambuko
Użytkownikjohnybambuko
Imię i Nazwisko:Janek B
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 11

Popularność: 7791
Kategorie:TechnologiaPodgrupaInne...
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: pablo
Niedostępny Ostatnio: 26-10-2014 19:19
Użytkownik: pablo
Użytkownikpablo
Imię i Nazwisko:pablo ...
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 27

IR to podczerwień czyli z angielskiego Infrared. Podczerwień czyli promieniowanie podczerwone jest to promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali od 0,8 mikrometra do 1000 mikrometrów (1mm). Jest zatem pomiędzy światłem widzialnym a falami radiowymi. Odkryte zostało w 1800 roku przez fizyka Williama Herschela, który badał jaką energię cieplną niosą ze sobą różne barwy światła widzialnego. Wtedy nieco przez przypadek natknął się na ślad promieniowania podczerwonego. Otóż zauważył on, że termometr rozgrzewa się najmocniej umieszczony w nieoświetlonym polu. Doszedł zatem do wniosku, że istnieje niewidzialne dla ludzkiego oka promieniowanie niosące energię cieplną. Ponieważ pole w którym nagrzewał się termometr znajdowało się poniżej koloru czerwonego to promieniowanie to nazwał podczerwonym. Co ciekawe okazało się, że każde ciało emituje promieniowanie podczerwone.

Podczerwień znalazła szerokie zastosowanie. Służy do bezprzewodowej komunikacji np. pomiędzy pilotami a telewizorem czy innymi sprzętami. Jeszcze parę lat temu hitem były telefony wyposażone w porty IrDA służące do bezprzewodowej wymiany informacji z komputerem czy też innym telefonem. Znajduje też zastosowanie w noktowizorach, kamerach termowizyjnych, medycynie. Jako promieniowanie niosące dużą energię cieplną wykorzystuje się je w saunach "infrared" oraz jako ogrzewanie w pomieszczeniach.

Pogoda na luty 2016

Pogoda na luty 2016: Sprawdź pogodę na luty 2016. Więcej

Pogoda na marzec 2016

Sprawdź pogodę na marzec 2016 roku. Więcej

Pogoda na lato 2016

Pogoda na lato 2016

Lato 2016: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::TechnologiaPodgrupaInne...
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Co to jest IR?

theSite na Facebook'u