Strona thesite.com.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Ile śniegu w lutym 2018?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 20-11-2017 22:17
Zapytał:
Użytkownik: Tomek Tomek (Tomasz Kos)
Niedostępny Ostatnio: 20-11-2017 23:31
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Kos
Adres: Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 9329

Popularność: 1322
Kategorie:PogodaPodgrupaPogoda
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane


Użytkownik: Tomek
Niedostępny Ostatnio: 20-11-2017 23:31
Użytkownik: Tomek
UżytkownikTomek
Imię i Nazwisko:Tomasz Kos
Adres: Warszawa
Wojewódźtwo: mazowieckie
Ilość punktów: 9329

Ile śniegu spadnie w lutym 2018 roku?

  • Tegoroczne prognozy na całą zimę nie są optymistyczne dla osób, które spodziewają się mroźnej aury i prawdziwie zimowej pogody. Według zagranicznych i polskich synoptyków cała zima ma przynosić piękną pogodę i historycznie wysokie temperatury powietrza, przez co również śniegu w tym roku nie będziemy mieli zbyt wiele. Warto sprawdzić, czy w okresie całego lutego w kraju w ogóle pojawią się opady.

  • Na szczęście nie musimy się obawiać, śnieg w lutym na pewno się pojawi. Ogólnie mówiąc, luty obok stycznia ma być jednym z najchłodniejszych miesięcy nadchodzącej zimy. W lutym będzie jednak nieco cieplej niż w styczniu, mimo tego w dzień temperatura powietrza będzie wtedy sięgała jeszcze -3 stopni Celsjusza, natomiast naprawdę chłodno będzie nocą, kiedy synoptycy zapowiadają spadek temperatury powietrza nawet do -7 stopni Celsjusza, w zależności od omawianego regionu kraju. Aura będzie jeszcze zimowa i w tym okresie synoptycy zapowiadają również opady śniegu. Białego puchu ma być sporo, zapowiadane jest pojawianie się co najmniej kilkunastu centymetrów śniegu. Jak na razie synoptycy prognozują, że opady śniegu pojawią się 2, 11, 19, 20 lutego. Oczywiście nie będą to jedyne dni podczas których śnieg się pojawi, jednak musimy czekać na dokładniejsze prognozy pogody. Pojawią się one zapewne w okolicy końca roku lub stycznia i wtedy dowiemy się dokładnie kiedy i w jakiej ilości pojawi się wtedy śnieg.

  • Opady śniegu zapowiadane są w kraju przez cały okres lutego, jednak będzie to już ostatni zimowy miesiąc, ponieważ marzec przyniesie ze sobą dodatnią temperaturę powietrza i roztopy. Śnieg może zacząć się topić już pod koniec lutego, o czym warto wspomnieć. W okresie całego lutego synoptycy zapowiadają nieco mniej opadów niż jeszcze w styczniu, jednak i tak narciarze nie będą mogli narzekać.

 

  • Nieco inna sytuacja pojawi się w regionach górskich, w szczególności w Tatrach i ich okolicy. Synoptycy w okresie całego lutego zapowiadają tam nawet -10 stopni mrozu w tym okresie i śniegu na pewno nie zabraknie. W górach pokrywa śnieżna może wtedy przekraczać jeszcze metr grubości i na pewno opady będą pojawiały się na bieżąco. Spowoduje to, że w lutym z całą pewnością będzie obowiązywało zagrożenie lawinowe.

  •  

  •  

Pogoda na luty 2016

Pogoda na luty 2016: Sprawdź pogodę na luty 2016. Więcej

Pogoda na marzec 2016

Sprawdź pogodę na marzec 2016 roku. Więcej

Pogoda na lato 2016

Pogoda na lato 2016

Lato 2016: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::PogodaPodgrupaPogoda
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Ile śniegu w lutym 2018?

theSite na Facebook'u