Strona thesite.com.pl korzysta z plików cookies. Korzystanie z serwisu oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies. Więcej
Zapytaj
60
Szukaj w theSite:

Jak zadbać o krzewy na wiosnę?


Doprecyzowanie pytania:
Dodano pytanie: 31-03-2014 16:28
Zapytał:
Użytkownik: Endes Endes (Jacek Kijowski)
Niedostępny Ostatnio: 02-04-2014 17:08
Użytkownik: Endes
UżytkownikEndes
Imię i Nazwisko:Jacek Kijowski
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 60

Popularność: 7200
Kategorie:Dom i OgródPodgrupaOgród
Poleć w Google:

Poleć na Facebook'u:

Moderacja odpowiedzi: Zaakceptowane

Sprawdź również: Jak zadbać o krzewy na wiosnę na sprawdzTu.com.pl


Użytkownik: Endes
Niedostępny Ostatnio: 02-04-2014 17:08
Użytkownik: Endes
UżytkownikEndes
Imię i Nazwisko:Jacek Kijowski
Adres:
Wojewódźtwo:
Ilość punktów: 60

Jak zadbać o krzewy na wiosnę

Wiosna to czas kiedy zaczynamy robić generalne porządki w domu, ale również posiadając swój kawałek ziemi, zaczynami interesować się także tym co się dzieje na zewnątrz.

Jednym rodzajem roślin, które często mamy na swoich trawnikach, a także w innych miejscach w ogrodzie są krzewy. Oprócz ich zasadzenia, a także regularnego podlewania, trzeba pamiętać, żeby podczas każdego nowego sezonu wiosennego umieć się nimi odpowiednio zająć. W pierwszej kolejności powinniśmy pozbawić ich wszelkiego rodzaju zabezpieczeń, które zostały założone specjalnie na zimę. Oczywiście taką decyzję podejmujemy dopiero w momencie, kiedy mamy pewność, że już nie będziemy mieli do czynienia z żadnymi przymrozkami.

Po wykonaniu tego rodzaju czynności, należy przystąpić do przycięcia gałązek, a także prześwietlenie krzewów, szczególnie tych które mają kwitnąć lub mamy do czynienia z krzewami owocowymi. Prześwietlanie polega na zmniejszeniu gęstości gałęzi. Dzięki temu promienie słoneczne będą docierać równomiernie do każdej gałązki, przez co jeśli jest to krzew owocowy, owoce będą duże i dorodne.

Nie możemy zapominać także o odpowiednim nawożeniu. Oczywiście poszczególne gatunki krzewów mają swoje upodobania. Na przykład krzewinki borówek amerykańskich bardzo lubią ziemię zakwaszoną, która jest podsypana korą z drzew leśnych. Naturalnym sposobem na nawożenie krzewów jest zastosowanie kompostu, który również można zbierać we własnym zakresie. 

Pogoda na luty 2016

Pogoda na luty 2016: Sprawdź pogodę na luty 2016. Więcej

Pogoda na marzec 2016

Sprawdź pogodę na marzec 2016 roku. Więcej

Pogoda na lato 2016

Pogoda na lato 2016

Lato 2016: Próbując przewidzieć prognozę pogody z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem, można porównać taką czynność nieco do wróżenia z fusów.
Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera

Sposób na umięśniony brzuch: Aerobiczna 6 Weidera składa się z 6 ćwiczeń aerobowych, mających na celu poprawienie rzeźby i wzmocnienia mięśni brzucha..
Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?

Jak zarobić w internecie?: Żeby stworzyć stronę internetową, najpierw potrzebny będzie Ci pomysł. Skoro to ma być strona o charakterze zarobkowym masz dwa wyjścia:.
Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową

Ćwiczenia na klatkę piersiową: Dobrze rozbudowana klatka piersiowa jest nie tylko dowodem dużej siły, ale ochrania też nasze serce i płuca...
Podziel się z innymi:
Średnia ocena: 4.2 Ilość głosów: 1
Poleć odpowiedź:
Więcej odpowiedzi z kategorii::Dom i OgródPodgrupaOgród
Dodaj kolejną odpowiedz do pytania: Jak zadbać o krzewy na wiosnę?

theSite na Facebook'u